Procesul de studiu de peste mări

Inregistreaza-te GRATUIT

consultarea unui expert

Sageata in jos
Servicii personalizate
Nu știi ce să faci?

Obțineți consiliere gratuită

postat pe Septembrie 11 2021

Tendințe de locuri de muncă pentru General Office Support Clerk în Canada

imagine de profil
By  Editor
Actualizat Iulie 25 2023

Funcționarii generali de asistență de birou pregătesc corespondența, rapoartele, rulează echipamente de birou, răspund la telefoane, verifică și înregistrează formulare și documente, cum ar fi formularele de contract, precum și îndeplinesc sarcini generale de birou. Aceștia lucrează atât în ​​sectorul public, cât și în cel comercial.

Dacă aveți calificările și experiența necesare, puteți migra în Canada ca funcționar general de asistență de birou.

Cum poate un funcționar general de asistență de birou să migreze în Canada?

Canada oferă diverse căi de imigrare către migra în Canada.  Pentru această profesie puteți lua în considerare căi de imigrare precum Intrare expres si Programul de candidaturi provinciale (PNP).

Înainte de aceasta, verificați dacă sunteți eligibil pentru migrarea în Canada folosind Axa Y Calculator de puncte de eligibilitate Canada.

Intrare expres: Dacă optați pentru Express Entry, veți fi surprins să aflați că, fiind un muncitor semicalificat, puteți opta în continuare pentru această cale de imigrare cu un nivel de calificare B sau sub NOC.

Un scor complet de clasare (CRS) vi se atribuie pe baza informațiilor pe care le furnizați și sunteți plasat într-un grup de solicitanți. Apoi, în mod regulat, se fac extrageri, cu solicitanții aleși din grup pe baza CRS-ului lor. Următoarele sunt criteriile de eligibilitate și punctaj:

Vârstă

Experiență

Educaţie

Aptitudini lingvistice

Angajare Aranjată

Adaptabilitate

Programul de candidaturi provinciale: O altă opțiune populară este să optezi pentru programul de nominalizare provincială. Poti incerca pentru PNP de Ontario, Quebec, Saskatchewan, Nunavut, Yukon Newfoundland & Labrador. Aceste provincii au o cerere bună pentru această profesie.

Cât câștigă un funcționar general de asistență de birou în Canada?

Salariul mediu pentru această profesie este de 19 de dolari pe oră, iar salariul maxim pentru această profesie este în Ontario, unde salariul mediu este de 20 de dolari pe oră.

Aptitudinile necesare

  • Capacitate de procesare a informațiilor
  • Înțelegerea modului de manipulare a mărfurilor și materialelor
  • Cunoștințe de afaceri, finanțe și management

Titlurile postului

Lucrătorii de asistență generală de birou sunt angajați în multe titluri de post și poziții. Unele dintre titlurile posturilor sunt:

  • Grefierul formularelor de adresă
  • Funcționar administrativ
  • Funcționar de evidență a aeronavelor
  • Funcționar de licitație
  • Sortează Bill
  • Grefier de emisie
  • Grefierul terminalului de autobuz
  • Filer de card
  • Grefier de clasificare
  • Asistent de birou
  • Grefier-stenograf
  • Grefier de depunere a corespondenței
  • Coordonator de curs
  • Operator CPIC
  • Grefier autorizare carte de credit
  • Funcționar de cazier judiciar
  • Funcționar de dietetică - spital
  • Funcționar de documente
  • Grefierul care depune desene
  • Grefier de dosar și clasificare
  • Grefier de dosar
  • Grefier de depunere
  • Funcționar de filmare
  • Funcționar plutitor
  • Grefier de birou general
  • Lucrător de birou general
  • Marcator de bord pentru cotațiile de cereale
  • Funcționar de informații despre sănătate
  • Funcționar de evidență medicală
  • Funcționar de evidență spitalicească
  • Funcționar de informații și evidență
  • Grefier junior
  • Funcționar de ordine
  • Completare comandă prin poștă
  • Funcționar de hărți
  • Funcționar de dosare medicale
  • Funcționar de înregistrări ale contorului
  • Grefier de birou municipal

Perspective de locuri de muncă

Perspectivă de angajare pe 3 ani -Perspectiva de angajare în următorii trei ani pentru lucrătorii generali de sprijin de birou este corectă în majoritatea provinciilor din Canada.

prospect pe 10 ani- Echilibrul dintre cererea și oferta de muncă prezentat în ultimii ani este prevăzut să rămână în perioada de proiecție, deoarece locurile de muncă vacante și persoanele aflate în căutarea unui loc de muncă sunt de așteptat să fie la niveluri aproape comparabile.

 Responsabilitatile locului de munca

  • Verificați formularele și alte documente.
  • Primiți și redirecționați întrebări telefonice și electronice.
  • Menține și produce înregistrări manuale sau computerizate, inventar, liste de corespondență și baze de date.
  • Verificați și sortați cererile, chitanțele și alte înregistrări.
  • Gestionați e-mailurile primite și trimise manual sau electronic.
  • Trimiterea și primirea de e-mailuri.
  • Îndeplinește sarcini simple de contabilitate.
  • Compilați date, statistici și alte informații.
  • Pregătiți facturile.
  • Furnizarea de informații de bază consumatorilor și publicului larg.

Etichetați și dosați documentele.

Etichete:

Funcționari de asistență de birou în Canada

Servicii axa Y

Obțineți-l pe mobil

Primiți alerte de știri

Contactați Axa Y

Ultimul articol

Postare populară

Articol în tendințe

Extragere cu intrare rapidă

Postat pe Aprilie 27 2024

În 2024, IRCC va organiza mai multe extrageri de intrare expres pe categorii franceze.