Procesul de studiu de peste mări

Inregistreaza-te GRATUIT

consultarea unui expert

Sageata in jos
Servicii personalizate
Nu știi ce să faci?

Obțineți consiliere gratuită

postat pe August 26 2021

Tendințe de locuri de muncă pentru ofițerii de finanțe în Canada

imagine de profil
By  Editor
Actualizat Iulie 25 2023

Contabilitatea și finanțele sunt o industrie uriașă și variată în Canada, care au contribuit în mod semnificativ la dezvoltarea continuă a locurilor de muncă a țării în ultimii ani. În Canada, majoritatea ocupațiilor contabile și financiare se află în cele mai mari trei orașe ale țării: Toronto, Montreal și Vancouver. De fapt, Toronto este acum al doilea cel mai mare centru financiar al Americii de Nord.

Ofițerii financiari țin evidența conturilor, verifică tranzacțiile financiare și efectuează evidența contabilă. Ei lucrează atât în ​​organizații guvernamentale, cât și în sectorul comercial.

Dacă ești un ofițer financiar calificat, ai șanse mari să obții un loc de muncă și migrând în Canada.

Cum să emigrezi în Canada ca ofițer financiar?

Ofițerul financiar este o ocupație eligibilă în conformitate cu FSWP din Canada. Ei pot obține o viză PR prin Intrare expresă. Verificați dacă sunteți eligibil utilizând axa Y Calculator de puncte de imigrare în Canada.

Acestea sunt câteva dintre opțiunile pentru ofițerii de finanțe care doresc migra în Canada.

Nu există lipsă de oportunități de angajare pentru ofițerii de finanțe în Canada, atâta timp cât aveți calificările și experiența de muncă.

Unele dintre locurile din Canada au o cerere mare de ofițeri financiari Manitoba, British Columbia, Québec, Saskatchewan, și Știri Brunswick.

Cât câștigă ofițerii de finanțe în Canada?

Salariul mediu pe oră

Salariul mediu pentru această profesie este de aproximativ 23 de dolari pe oră, iar salariul mediu maxim pentru această profesie este în Nunavut cu 51 de dolari pe oră.

Comunitate/Zona Salariul ($/oră)
Jos Median Înalt
Canada 15.00 23.00 35.90
Saskatchewan 16.00 24.00 36.00
Quebec 15.00 21.25 31.75
Prince Edward Island 14.00 19.23 28.21
Ontario 15.25 23.00 37.98
Nunavut 26.43 51.21 64.66
Nova Scotia 12.95 20.00 26.88
Northwest Territories 24.50 42.82 62.36
Newfoundland și Labrador 15.00 23.00 35.90
New Brunswick 13.39 20.00 30.22
Manitoba 14.50 21.25 34.41
British Columbia 15.38 24.40 36.54
Alberta 17.00 25.48

Aptitudinile necesare

  • Calitati administrative
    • Abilități de supraveghere
  • Abilitățile analitice necesare sunt:
    • Analizați informațiile
    • Planificare
    • Proiecția rezultatelor
    • Cercetare și investigare
  • Abilitățile de comunicare necesare sunt:
    • Sfaturi si consultatii
    • Comunicare profesională
    • Predare și formare
  • Abilitățile de afaceri, finanțe și management necesare sunt:
    • Contabilitate
    • finanțe

Perspectiva de angajare în următorii trei ani pentru ofițerii de finanțe este corectă în majoritatea provinciilor din Canada.

Locație Perspective de locuri de muncă
Alberta Echitabil
British Columbia Bun
Manitoba Bun
New Brunswick Bun
Newfoundland și Labrador Echitabil
Northwest Territories Echitabil
Nova Scotia Echitabil
Nunavut Echitabil
Ontario Echitabil
Prince Edward Island Echitabil
Quebec Bun
Saskatchewan Bun
Teritoriul Yukon Echitabil

Previziuni pe 10 ani

Echilibrul dintre cererea și oferta de muncă manifestat în ultimii ani este prevăzut să rămână în perioada de proiecție, deoarece locurile de muncă vacante și persoanele aflate în căutarea unui loc de muncă sunt de așteptat să fie la niveluri aproape comparabile.

Titluri comune de post pentru ofițerii financiari:

  • Tehnician contabil
  • Contabil
  • Contabil contabil

Cerințe de angajare

  • Finalizarea școlii secundare este necesară.
  • Finalizarea unui program de contabilitate, evidență contabilă sau a unui program universitar conexe sau doi ani în orice școală profesională de contabilitate recunoscută sau finalizarea cursurilor de contabilitate sau contabilitate combinată cu experiență de muncă.

Responsabilitatile locului de munca

  • Pregătiți cecuri de salarizare calculându-le și pregătindu-le.
  • Împacă cărțile.
  • Completați înregistrările din jurnal.
  • Păstrați evidențele financiare și registrele generale la zi.
  • Configurați registrele pentru balanța de verificare.
  • Amortizarea și mijloacele fixe trebuie calculate.
  • Întocmește rapoarte statistice, financiare și contabile.
  • Faceți aranjamente pentru declarațiile fiscale.

Menținerea înregistrărilor financiare și dezvoltarea, menținerea și echilibrarea mai multor conturi folosind metode manuale și digitale de contabilitate.

Etichete:

Ofițeri de finanțe în Canada

Servicii axa Y

Obțineți-l pe mobil

Primiți alerte de știri

Contactați Axa Y

Ultimul articol

Postare populară

Articol în tendințe

Extragere cu intrare rapidă

Postat pe Aprilie 27 2024

În 2024, IRCC va organiza mai multe extrageri de intrare expres pe categorii franceze.